Neden Minik Mucizeler
Eğitim Dönemleri
Sıkça Sorulan Sorular

Okul Dediğin...
Oyun Oynamak Güzeldir

Hayvan Sevgisi

   
ÖNEMLİ GÜNLER
Ç0CUK OYUNLARI
ŞARKILAR
BİLMECELER
NEDEN MİNİK MUCİZELER OKULU ?

Merhaba,

Minik Mucizeler Anaokulu olarak minik yavrularınıza okul öncesi eğitim desteği vermek üzere kurulmuş profesyonel bir kurumdur. Okulumuz 2014 yılında faaliye geçmiştir. Yaz ve güz dönemlerinde kesintisiz hizmet vermektedir.

Bilindiği üzere geleceğin temelini oluşturan güzel çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarında başlangıç kabul edilen anaokulları; onların fiziksel, düşünsel ve sosyal gelişimleri için çok önemlidir.

Anaokulumuzu tercih etmenizde etkin olacak üstün özelliklerimiz ve eğitim kriterlerimizi incelemenizi öneririz.

 

Neden Minik Mucizeler Anaokulu?

 

Çünkü;

* Bölgesinin en yeni ve en profesyonel butik anaokulu.

* Güçlü ve başarılı kadrosu ile sevgiyle çocuklarını yetiştiren bir anaokulu

* Aydınlık, tüm gün ışık alan sınıfları ve geniş faaliyet alanları ile çocukların özgür hissettiği bir anaokulu.

* Mutfağında sevgi ve sağlıkla yemekler pişirilen bir anaokulu.

* Yabancı dil, dans, satranç,zeka oyunlarını öğretirken çok eğlendiren bir anaokulu.

* Bölgesinin 500 metre kare meyve bahçesi ve oyun alanı ile en doğaya ve doğala yakın tek anaokulu.

* Kış bahçesi ile çocukların her hava şartında bahçe keyfi yaşamasını sağlayan anaokulu.

* Bölgesinde ulaşımı en kolay anaokulu.

* Kapısından girdiğiniz anda gözlerde dinamizm, yüzlerde mutlu ve huzurlu gülümsemeyle karşılaşacağınız bir anaokulu

* Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Atatürk'ün izinde, cumhuriyet ilke ve inkılaplarını korumayı ve gözetmeyi ilke edinen bir anaokulu.

 

EĞİTİM DÖNEMLERİ
Okulumuz,"Yaz" ve"Güz" dönemi olarak iki dönem halinde eğitim vermektedir. Öğrenci veli adaylarımızın talepleri doğrultusunda haftasonu oyun programları da okulumuzda hazırlanacaktır.;

GÜZ DÖNEMİ

Güz dönemi kapsamında 1 Eylül -30 Haziran tarihleri arasında eğitim veren okulumuz MEB anaokulları ders yönetmeliğine birebir uyumlu dersler vermektedir.

Bunların yanısıra; çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve psikososyal gelişimini destekleyen ders ve programlar ile özgür öğrenme alanlarının yüzde yüz kullanıldığı bir eğitim, öğrenim ve eğlence sistemi ile hizmet vermekteyiz.

 

 

YAZ OKULU

Yaz okulumuz 1 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında eğitim vermektedir. Yaz okulumuzda öğrencilerimiz yaz aktiviteleri, gezi ve partilerin yanısıra anaokulu eğitimlerini de aldıkları verimli bir dönem geçirmektedirler.Açık ve kapalı bahçe ve oyun alanlarımız çocuklarımız doğa ile iç içe bir yaz geçirmesi için özenle düzenlendi.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yuva seçiminde ilk dikkat etmem gereken öğeler nelerdir ?

Çalışma Ruhsatı ; Gündüz Bakım Evleri Milli Eğitim Bakanlığı ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışır. Eğer böyle bir belge göremediyseniz kurum müdüründen talep edebilirsiniz.
Gün içerisinde çocuklar ne gibi aktiviteler yapıyorlar öğrenin; Her yuvada çocuk odaklı uygulanan bir eğitim programı vardır. Çocukların eğitim programları dışında yaptıkları İngilizce, drama, bale - dans, müzik, jimnastik gibi derslerin hangi kişiler tarafından verildiğini ve bu kişilerin eğitim durumları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Günlük kayıtlar tutuluyor mu?

Çocuğunuzun yaptıkları ile ilgili olarak kısaca o gün neler yaptı, neler yedi ya da olağanüstü bir durum yaşandı mı gibi kısa bir iletişim raporunun olup olmadığını öğrenin..

Hemen 5 tam günle mi başlamalıyım?

Okulumuzla ilk kez tanışan çocuklarımıza 3 günlük; ilk gün 1 saat ve diğer günler kademeli arttırılarak devam eden bir alıştırma süresi vermekteyiz. Bu süre için sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Bu süre zarfında aramızdaki iletişim takip edilmekte ve sizinle paylaşılmaktadır. Böylece size ve çocuğunuza karar vermede destek olmayı hedeflemekteyiz. Çocuğunuzun yaşı, gelişimi ve uzman ekibimizin gözlemleme sonrası tavsiyeleri de dikkate alınarak çocuğunuz ve sizin için en uygun eğitim programını seçebilirsiniz. Seçtiğiniz program zaman içinde değiştirilebilir ve duruma göre daha yoğun programlara geçebilirsiniz.

Çocuğum küçük. Öğlen uykusu uyuyor. Yuvada uyuyabilecek mi?

3-4 yaş grubundaki öğrencilerimiz öğle yemeğinden sonra saat 12.30 -14.30 arasında öğretmen desteğiyle uyumaktadırlar. Uyutulma talebi veliden gelmediği sürece çocukların bu saat diliminde uyumayan arkadaşlarıyla yapılan etkinlik dersleri düzenine kolayca adapte olmaları sağlanır.

Okul dışı etkinlikleriniz var mı?

Her dönem sistemli bir okul dışı gezi planı yapılmaktadır. Aylık programda önceden duyurduğumuz bu geziler eğitim amaçlı çevre gezileridir.
Sizlerden yazılı izin alınarak öğrencinin katılımı sağlanan bu geziler okul yönetimi, Sınıf Öğretmenleri, Yardımcı öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır

 

OKUL DEDİĞİN...
Herkes için ilk okuduğu okul çok önemlidir. sosyal hayatının ve karakterinin gelişmesinde önemli bir rol oynar. Bu yüzden okul çocuk gelişiminde önemli olan tüm ihtiyaçları karşılayacak potansiyelde olmalıdır.
 • Bize göre anaokulu dediğin her yönüyle iyi olmalıdır. Çocukların eğitim hayatına il adımlarını attıkları yerdir anaookul. Bu yüzden anaokulu dediğin;
 • Zekayı parlatır, kendine güveni ve başarma inancını güçlendirir.
 • Yetenek ve kabiliyetleri destekler.
 • Analiz etmeyi öğretir.
 • Merhamet etmeyi ve sevgisini göstermeyi öğretir.
 • Estetik bir bakış açısı kazandırır.
 • Matematiği sevdirir.
 • Dünyayı sevmeyi öğretir.

 

 • Doğayı ve yeşili koruma bilincini aşılar.
 • Milli ve kültürel değerlere sahip çıkmayı öğretir.
 • Bilim ve teknolojiyle tanıştırır.
 • Özgürce oyun oynamanın tadına varan çocukların yuvasıdır.
 • Spor yapma alışkanlığı kazandırır
 • Sağlıklı ve hijyenik bir yaşam sürmeyi öğretir.

OYUN OYNAMAK GÜZELDİR

Çocuklar alışkanlıklarını oyun yoluyla kazanırlar. Bir çocuğa bir bilgiyi vermenin, bir alışkanlığı kazandırmanın en etkili yolu oyundur. Çocuk oyunla gelişir, öğrenir ve sosyalleşir.
(Play To Learn) yani oynayarak öğren sistemiyle çocukların yetenekleri en küçük yaşta keşfedilerek, ilgileri bilinçli bir biçimde yönlendirilir. Çocukların içerdeki oyun alanına ya da bahçeye çıkıp çeşitli oyunlar sırasında çocukların hareket ihtiyacı da doğal olarak karşılanır.
Ayrıca beden koordinasyonu, denge, hız, güç gibi etkinlikleri de içeren çalışmalara yer verilir.
Çocuklarımızın araştırmacı, yeni gelişmeleri izleyen, merak eden ve cevaplarının peşine düşen çocuklar olmaları için küçük yaşlardan desteklenmeleri önemlidir.

Seçtiğimiz kendilerini geliştireme potansiyeli yüksek oyun materyalleri, çocuklarımızın bu yönde gelişimini destekler. Günümüzde çocukların erken yaşlarda anadili yanında ikinci bir dili de rahatlıkla öğrenebildikleri yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.
İkinci bir dilin öğrenilebilmesi için uygun yaş aralığı okul öncesi dönemdir. Ve en iyi öğrenme yolu ise oyunlardır.
Oyun oynayan, eğlenen, düşünmeyi öğrenen çocuğun, içgörü sahibi olabilmesi, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirebilmesi gibi hedef ve kazanımlar, Minik Muziceler Okulunun en önem verdiği konulardır.

HAYVANLARI SEVMEYEN, İNSANLARI DA SEVMEZ.

Hem hayvanların insan sevgisine, hem de insanların hayvan sevginse ihtiyacı vardır. Yeni doğan bir çocuğun en temel ihtiyacı sevgidir. Bu doğumdan ölüme kadar böyle devam eder çocuğa sevgi gösterilmesi ve sevgi görmesi onun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. 

 

Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda hayvan sevgisi çocuklarda ince motor gelişimi, sorumluluk duygusu, zihinsel gelişim, özgüven ve sosyal beceri gelişimi ve empati gelişimine büyük oranda yardımcı olmaktadır. Çocuğun erken yaşlarda sevgiyi tanıması, onu karşısındakine göstermesinde hayvanların rolü büyüktür.Çocuk erken yaşlarda evcil bir hayvana sahip olursa, onun sorumluluğunu alarak, onunla oynarken, onunla temas halindeyken, sarılırken, onunla koşup dengeli şekilde hareket ederken ince motor gelişimini daha sağlıklı hale getirebilmektedir.

Ayrıca çocuk hayvanla birlikte aynı ortamda büyürken onu gözlemlemesi, hareketlerdeki değişimi, büyüme sürecini algılaması çocuğun zihinsel gelişimine destekte bulunacaktır. Yeryüzünde sadece insanlar yaşamıyor.Onların birçok canlı türü içinde sadece birkaçıi olduğu unutulmamalıdır.

Bu nedenle okulumuzda ve bahçesinde balıktan, kümes hayvanlarına ve evcil bir köpeğe kadar çeşitli hayvanlar beslemekteyiz. Çocuklarımızın hayvanlarla kurduğu bu güzel bağın hayatları boyunca onlara olumlu bir etki yaratacağını biliyoruz.