Vizonumuz
Misyonumuz
Kalite Politikamız

Temel Değerlerimiz

Eğitim Anlayışımız

 

   
ÖNEMLİ GÜNLER
Ç0CUK OYUNLARI
ŞARKILAR
BİLMECELER

MİNİK MUCİZELER OKULU olarak bir eğitim kurumu olmanın bilincinde ve gerektirdiği profesyonellikte çalışmaktayız.

Kadromuz, okul bina ve materyal kullanımındaki özenimiz, eğitim anlayışımız ve geniş bahçemizle bulunduğumuz bölgenin en kaliteli eğitim hizmetini vermekteyiz.

Okulumuzu ziyaret ederek hakkımızda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

İşte hakkımızda bilmek isteyecekleriniz;

VİZYONUMUZ

Vizyonumuz; özgün,yaratıcı,güvenli ve sevgi dolu bir ortamda öğrencilerimizin gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programımız ile; çocuklarımızın var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yardımcı olmak,benlik kavramının gelişimine katkıda bulunmak,öğrenmeye ilgi uyandırmak,bilişsel,sosyal,dil,psikomotor becerilerinin gelişimini desteklemek koşuluyla;Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda milli değerlere sahip,kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek.

 

MİSYONUMUZ

Vizyonumuz;Anaokulumuzda öğrencilerin bilgiyi araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak.Mutlu,kendine güvenen,başarılı,sağlıklı,paylaşmayı bilen,sorun çözebilen,karar verebilen,öğrenmeyi bilen,sorumluluk,hoşgörü,yardımlaşma,dayanışma duyguları gelişmiş çocuklar yetiştirmek ve tüm mesleki gücümüzü çocuklarla birlikte çocuklar için kullanmak.

 

Tüm okul öncesi alanında çalışanlarla karşılıklı etkileşim içinde, şeffaf, geri bildirimlere dayalı istekler doğrultusunda gelişmeye açık; öğrencilerimizin onların daha sonraki eğitimlerine temel oluşturacak kaliteli eğitim veren; çalışanların, velilerin ve çocukların bu okulda olmaktan mutluluk ve gurur duyduğu örnek bir okul olmaktır.
KALİTE POLİTİKAMIZ

Minik Mucizeler Anaokulları olarak,
Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi ve yasal – mevzuat şartlar kapsamında; çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, özgüvenleri gelişmiş, yaratıcı ve sevgi, saygı ilkeleri doğrultusunda yetiştirirken, bir üst eğitim kurumuna en iyi şekilde hazırlamak.
Okulumuzda araştırma ve geliştirme çalışmaları ile yaparak- yaşayarak öğrenme metodunu kullanan, biz bilinciyle kaliteli gelecek sağlama yoluna giderek öğrenme ortamlarında kalıcı davranış kazanan bireyler yetiştirmek. Eğitimde lider ve örnek kurum olmak kalite politikamızdır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ
 • 1- Çocuklarımızın beden, zihin, duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak,
  2- Şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklarımız için ortak bir yetiştirme ortamı yaratmak,
  3- Çocuklarımızın Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,

  4- Çocuklarımızı İlköğretime hazırlamak,
  5- Çocuklarımızın gereksinimlerini karşılamak amacıyla demokratik eğitim anlayışına uygun eğitim ortamları hazırlamak,
  6- Verilen eğitim ile çocuklarımızda sevgi, saygı,işbirliği, sorumluluk, hoşgörü,yardımlaşma,dayanışma ve paylaşma duygu ve davranışları geliştirmek,
  7- Çocuklarımızın kendine saygı ve güven duymasını sağlamak, çocuklarımıza öz denetim kazandırmak,
  8- Tüm etkinlikleri oyun temelli düzenlemek,
  9- Çocuklarımızın bağımsız davranışlar geliştirmesini desteklemek, yardıma gereksinim duyduklarında yetişkin desteğini, rehberliğini ve güven verici yakınlığını sağlamak,
  10- Çocuklarımızın gelişimini düzenli olarak değerlendirmek,
  11- Okul Öncesi Eğitimde değerlendirme sonuçlarını çocukların, öğretmenin ve programın geliştirilmesi amacıyla etkin olarak kullanmak,
  12- Her çalışana değer vermek, eşit fırsat tanımak,
  13- Birbirine ahlaklı ve sorumlu bir biçimde davranmak,
  14- Ben yerine biz anlayışı ile problemleri çözmek,
  15- Sürekli gelişmektir.

 

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Sevgi ile güçlendirilmiş ortak bir dil oluşturmak…

Minik mucizelerinizin öğrenmede, uygulama ve yaratımlarda başarı sağlaması için okulumuz eğitim süreci içinde kullanılan kavram, sembol , hareket tarzı ve bakış açısı üzerinden ortak bir dil oluşturur. Böylelikle çocuğunuz aldığı sevgi ve ilgi ile ortama yabancılaşmadan, anlamını çözemediği kavramlar ve kurallar içinde boğulmadan eğitim alır.

Erken çocukluk dönemi” çocuğun gelişiminde, kişiliğinin oturmasında, sağlıklı bir birey olarak yetişmesinde temel yapı taşlarının atıldığı kritik bir dönemdir. Çocuk yedi yaşında okula başladığında gelişiminin büyük bir kısmı tamamlamış oluyor ve eğitim için çok geç. Bu nedenle okul öncesi eğitim kurumlarının eğitim kalitesi çok önemli.

Okul öncesi eğitim kurumlarında uygulanan çeşitli eğitim modelleri var(Highscope, Montessori, Creative Curriculum… vb.). Bu eğitim modelleri farklı kültürlerden geldikleri için bizim kültürümüzde uygulandığında problemler ortaya çıkabiliyor.

Her eğitim modelinin artıları ve eksileri var. Bu nedenle tek bir eğitim modeli yerine her eğitim modelinin kültürümüzle ve eğitim felsefemizle uyumlu yönlerini alarak kendi kültürümüze uygun bir eğitim programı geliştirmek daha faydalı olacağı kanısındayız.